Teknoloji

Android Telefonları Hızlandırma Rehberi

Tarafından Yazıldı

Android Telefonları Hızlandırma Rehberi

Android tabanlı telefonlar, zaman içerisinde gerek kullanımdan ötürü gerekse yazılımsal kaynaklardan ötürü yavaşlayabilir, kasma ve donma gibi etmenler meydana getirebilir. Bu gibi durumlarda telefonlarının kullanılamaz hale geldiğini gören kişiler, aşağıdaki adımları uygulamaları durumunda telefonlarının oldukça hızlandığını görebilirler.

Batarya Uygulamaları Yüklemeyin!

Google Play Store içerisinde daha fazla pil ömrü sağlayacağını iddia eden bazı uygulamaların yer aldığını görebilirsiniz. Bu tür uygulamalar aslında sizin manuel olarak yaptığınız arka plan temizleme işi yapmaktadır. Herhangi bir farklı işlevi olmayan bu uygulamalar, cihazınızın RAM tüketimini arttırarak yavaşlamasına neden olmaktalar.

Telefonlarınızı Açık Ekranda Bırakmayın!

Gün içerisinde çok fazla bildirim alan birçok kişi sürekli ekranlarının kilidi açmaktan, şifrelerini girmekten yoruldukları için telefonların ekranlarını sürekli açık bırakmak istemektedirler. Bu durum hem şarjın daha kısa sürede bitmesine hem de cihazın aniden ısınarak yavaşlamasına neden olmaktadır.

Bataryanızı Kontrol Altına Alın!

Batarya kontrolü yapmak cihazın en uzun süre pil ömrüne sahip olmasına olanak sağlayacak, hem de yavaşlaması durumunda eski hızına kavuşmasına olanak sağlayacaktır. Bunun için harici bir program kullanılmamasını, ayarlar bölümünden pil bölümüne girerek hangi uygulamanın yüksek oranda pil tüketimi yaptığını kontrol ederek batarya optimizasyonunu kontrol altına alabilirsiniz.

Anasayfanızı Düzenli Hale Getirin!

Akıllı telefon kullanıcıları, telefonlarında daha güzel hale getirmek için daha çok canlı duvar kağıtları kullanmak istemektedir. Üst düzey canlılık sunan duvar kağıtlarının işlemci tüketimini maksimum hale getirmesinden dolayı bu tür ekran kağıtları kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Uygulamalar arası geçiş yaparken sürekli kasma ve donma sorunu yaşıyorsanız bunun sebeplerinden birisi de kullanmış olduğunuz ekran kağıtlarından kaynaklanmaktadır. Bunun için daha sade, renk oranı canlı olmayan duvar kağıtları kullanmanızı öneririz.

Güncellemeleri Denetleyin!

Android Telefonları Hızlandırma Rehberi içerisindeki en önemli maddenin güncellemeler kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Yazılım güncelleştirmeleri genel olarak telefonlarınızdan daha fazla verim alabilmeniz için gelmektedir. Eğer eski bir Android sürümü kullanıyorsanız telefonlarınızın yavaş olmasının ana sebebi bundan kaynaklanmaktadır. Sürekli güncelleştirme kontrol yaparak yeni bir sürümünü gelip gelmediğini gözlemleyiniz. Yeni bir sürüm geldiğini görür görmez hemen güncelleştirerek telefonlarınızı daha canlı hale getirebilirsiniz.

Yorum Yapın