Genel

Android Uygulamaları Windows’a Yüklemek

Tarafından Yazıldı

WİNDOWS

Windows masaüstü bilgisayar pazarının en çok kullanılan işletim sistemidir. Microsoft Windows kullanıcıya klavye ile yazarak arama zorunluluğunu kaldıran daha çok grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, komut vermek, programları çalıştırma gibi klavye kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir sistemdir. Windows işletim sistemi Windows NT işletim sistemi çekirdeği üzerine kurulmuştur. En son sürümü Windows 10 olup sürekli güncel kalıp yenilikçi kullanım sunmaktadır. Windows kolay kullanımı ve desteklediği binlerce uygulama ve oyunlar ile masaüstü bilgisayarlar kullanıcılarının gözdesi olmaya devam ediyor.

ANDROİD

Android Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemi olup milyonlarca kişi tarafından kullanılan dev bir işletim sistemidir. Android işletim sistemi telefon ve tabletlerde kullanılmakta olan işletim sistemidir. Linux işletim sistemi çekirdeği kullanılıp, bu sayede Android’in tabanı oluşturulmuştur. APK uzantısını desteklemektedir. Android telefonlar her daim kullanışlıdırlarprogr. Android uyumlu telefonlar birçok uygulamayı kullanabilme olanağı sunar. Java destekçisi olduğu içinde birçok uygulamayı sorunsuz açabilmektedir. Android için yapılan uygulamaların büyük bölümü de ücretsiz olduğu için kullanıcılarına büyük avantaj sağlar. Android kendini geliştiren bir sistemdir sürekli yeni güncellemeler alan yeni sürümler çıkaran ve güvenliği üst seviyede tutan yazılımlar geliştirmektedir. Peki bu android ugulamaları Windows işletim sisteminde nasıl açarız?

WİNDOWS’TA ANDROİD UYGULAMA NASIL AÇILIR?

Windows işletim sistemi bilgisayarlarda android uygulama açmanın birçok yolu var ama eğer yüklenimi kolay ve sade ara yüze sahip bir program istiyorsanız ‘BlueStacks App Player ’aradığınız program. Blue Stack’i bilgisayarınıza indirdiğiniz andan itibaren Google Play Store’da kayıtlı hesabınızla giriş yaparak storedaki uygulamalar içinden istediğinizi yükleyebilirsiniz ayrıca programda telefon ve tabletler için yapılmış uygulamalara ayrı kategorilerde bakabildiğimiz için kullanım kolaylığı sunuyor. BlueStack’in kurulumu kolay olduğundan kısa ve öz şeklindeki anlatımı;

BlueStack APP Player Nasıl Kurulur?

  • Öncelikle internetten kolayca indirebileceğiz setupa kur diyoruz.
  • ‘One Times Setup’ bölümüne gelince Contune butonua tıklayın.
  • Daha sonra bir google hesabı ekleyin.
  • Hesap bilgilerinizi girdikten sonra’ oturum aç’ butonuna basın.
  • Son adım olarak ‘Lets Go’ butonuna tıklayarak Google Play üzerinden binlerce uygulamayı ücretsiz indirip bilgisayarınız üzerinden kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yapın