İpucu

Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma

Tarafından Yazıldı

Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma

Bazı masaüstü uygulamalarını telefonlarında çalıştırmak isteyen Android kullanıcıları, böyle bir işlemi yapabilen araç bulunup bulunmadığını merak etmekteler. Son zamanlarda yaptığımız araştırmalar sonucunda windows bilgisayarlarda çalışan uygulamaları android telefonlarda da çalıştırmanın bir yolunu bulduk diyebiliriz. Bu yazımız içerisinde Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışarak bu işlemi nasıl yapabileceğinizi dile getirmeye çalışacağız. Android cihazlarda Windows programlarını çalıştırması konusunda geliştirilen “Wine” uygulaması, bu konu istenilen birçok işlemin anında yerine getirilmesini olanak sağlamakta. Geçtiğimiz günlerde geliştiriciler tarafından güncellenen Wine uygulaması, şu an için sadece ARM işlemci desteği veren Android cihazlarda çalışabilmekte. Tüm Android cihazlarda çalışabilmesi için geliştirmeleri devam eden uygulama, önümüzdeki yıllarda istediğimiz bir hani almaya devam edecek.

Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma konusunda uygulama desteğini öğrenen kişiler, Wine uygulamasının hangi Windows uygulamalarını açtıklarını da merak etmekte. Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda Wine uygulamasını kısa da olsa deneme fırsatı yakaladığımızı, gördüğümüz kadarıyla uygulamanın sadece Windows RT uygulamalarını Android üzerinde açtığını gördük. Geliştiriciler, Wine uygulamasının bir emülatör olmadığını, bu nedenle uygulamadan tam verim alabilmek için Android cihazların işlemcilerinin x86 işlemci ile desteklenebiliyor olmasını istemektedir. Aksi durumda uygulamadan tam verim alınmadığını, özelliklerini gösteremediğini dile getirebiliriz. Kusursuz olmayan Wine, halen belirli aşamalarda sorunlar çıkartarak işlemlerinizin yarıda kesilebilmesine neden olabilmekte. Bu konuda geliştiricilerin bazı uyarılarda bulunduklarını da söyleyebiliriz.

Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma

Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma konusunda gerekli program desteğini öğrenen kişiler, Wine uygulamasını nereden nasıl indireceklerini de öğrenmek istemekteler. Programı ilk olarak BU bağlantıdan Android tabanlı cep telefonu tablet ve bilgisayarlara kolaylıkla indirebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere uygulama bazen cihazlarınızda donabilir. İstediğiniz programı açma konusunda hatalar verebilir. Bu gibi durumlarda sadece yaşadığınız problemleri dile getiren bildirimlede bulunmanız gerektiğini, sorunların en kısa sürede çözümlenebileceğini dile getirmek isteriz. Bunun dışında  Android’de Windows Uygulaması Çalıştırma için alternatif uygulamanın bulunmadığını söyleyebiliriz. Wine, bu konuda bir ilke sahip olup telefonlar üzerinden bilgisayar programlarını açtırması ile ön plana çıkmış durumda.

Yorum Yapın