Genel Wordpress

Blogunuza Nasıl Ziyaretçi Çekebilirsiniz ?

Tarafından Yazıldı

Blog sitelerini ayakta tutan en önemli şey, yazıların okunması ve yorum yapılmasıdır. Aksi halde pek çok blog yazarında olduğu gibi blog yazmaktaki heyecan yavaş yavaş kaybedilerek kısa süre içerisinde ömrünü tüketmektedir. Blog sitesinde her ne kadar güzel ve faydalı içerikler yazılsa da onların paylaşılması, sitenin bir şekilde insanların görebileceği alanlara yayılması gerekir.İşte sizler için fikir oluşturacak 7 öneri;

Diğer blog yazarları ile bir blog ağı kurun. Özellikle konular üzerinden bloglarınızı mention yaparak, ziyaretçilerinizin ister istemez sitenize yönlenmesini sağlayın. Bu şekilde bir ağ, kısa süre içerisinde sizi yükseltecek ve daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacak. Fakat bu noktada kaliteli içeriği kesinlikle es geçmeyin.Mail ve forum imzalarınızda tanıtım yapın

Özellikle forum sitelerinde takılıyorsanız ve etkin bir profiliniz varsa, mutlaka imzalarınız da sitelerinizin linkini yazarak paylaşım yapın. Böylece her yorumunuzda siteniz de potansiyel ziyaretçilerinize görünecektir. aynı şekilde mail imzanıza da ekleyerek insanlara ücretsiz tanıtım yapın.Ücretsiz paylaşımlar yapın.Herhangi bir konuda e-kitap, eklenti, script gibi paylaşımlar yapın. Ücretsiz olarak sunacağınız bu paylaşımlar için bile çok kişi sitenizi takibe alacaktır.

blog hit trafik

Yorum alanında kullanıcılar arasında tartışma yaratmak siteniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olacaktır. Bu sayede konular hep güncel kalacak, ziyaretçiler tekrar cevap yazmak için sitenize geri gelecektir.

Konunuz da ve özellikle imleme yaptığınız, konularınızı paylaştığınız sosyal medyada etiket sistemini etkili bir şekilde kullanan. Abartıya kaçmadan konunuzu özetleyecek en fazla 5 etiket yeterli olacaktır.RSS imkanından yararlanın. İçeriğiniz güzel olduğu sürece RSS takibinde olan kişiler yazılarınızın devamı için sitenize mutlaka uğrayacaktır.Abonelik formları açın.Sitenizin uygun alanlarında siteniz hakkında kullanıcıları mail yolu ile haberdar edebileceğiniz mail abonelikleri bölümünü kullanın.Tüm bunlar sitenizi geliştirecek, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak yollar arasındadır. Sitenizin durumuna ve ilgilendiği alanına göre çok daha fazla çeşitlendirilebiir. Bu noktada sadece tek şeyin önemli olduğu unutulmamalıdır.

İçeriğiniz zayıfsa bu adımları doğru bir şekilde yapsanız bile sitenize giren kişi tekrar siteye dönmeyecektir.İçeriğinizi ziyaretçiyi tatmin edecek şekilde hazırlayın,bilgilendirici ve açıklayıcı olsun.İçeriklerinize resim eklemeyi unutmayın.

Yorum Yapın