Wordpress

En İyi WordPress Cache Eklentileri

Tarafından Yazıldı

En İyi WordPress Cache Eklentileri

WordPress tabanlı internet sitesi sahiplerinin yaşamış olduğu en büyük sorunlardan biri de sitelerinin gereğinden fazla yavaş olmalarıdır. Site hızı, SEO çalışmalarının en büyük adımlarından birisi olup sıralamalarda yükselmeler kazanılmasına olanak sağlamakta. Bununla birlikte kullanıcı deneyimi açısından da oldukça önemli olur insanların daha fazla vakit geçirmelerine olanak sağlamakta. Bu yazımızda, WordPress tabanlı bir internet sitesinin site hızını artırabilecek Cache eklentileri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Piyasalar içerisinde en fazla kullanılan Cache eklentilerinden bazıları;

WP Super Cache

Önbellek temizleme bakımından oldukça etkili çözümler sunan WP Super Cache, WordPress tabanlı internet siteleri için statik HTML sayfaları üretmesinden dolayı site açılış hızını mükemmel derecede düşürmektedir. Sahip olduğunuz hosting eğer sürekli CPU hatası vererek siteyi kapatıyorsa bu eklentinin maksimum çözümler üretebileceğini söyleyebiliriz.

W3 Total Cache

Son zamanlarda birçok webmaster tarafından tercih edilen W3 Total Cache, site açılış hızı artırması ile beraber birçok alternatif seçeneklerde sunmakta. Kullanıcıların web sitesi içerisinde daha rahat gezinmelerine olanak sağlayan bu eklenti, biraz önce de belirttiğimiz üzere son zamanlarda ciddi popülerlik kazanmış durumda. Eklentinin hem ücretli Hem de ücretsiz sürümü bulunmakta.

WP Fastest Cache

Belki de milyonlarca internet sitesi tarafından kullanılan WP Fastest Cache, yönetimi, kullanımı kolay olması açısından birçok kişi tarafından tercih edilmekte. Bu eklenti sayesinde yüksek boyuttaki HTML, CSS, JavaScript gibi dosyaları sıkıştırarak daha ufak boyutlara gelmesini sağlayabilir, bu sayede internet sitenizin daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

LiteSpeed Cache Eklentisi

En İyi WordPress Cache Eklentileri arasında yer alan LiteSpeed cache eklentisi, sunucu bazlı analizler yaparak internet siteleri içerisinde bulunan hataların tamamen onarılmasına olanak sağlamakta. Web siteleri için maksimum hız seviyesine ulaşılmasına olanak sağlayan bu eklenti, multi optimizasyon desteği sayesinde maksimum hız desteğinin alınmasına olanak sağlamakta. En İyi WordPress Cache Eklentileri arasında LiteSpeed’in ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan eklentilerin hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Ücretli seçenekler maksimum etki almanıza olanak sağlarken ücretsiz sürümleri minimum ölçülerden güçlendirme işlemi yapmakta.

Yorum Yapın