Genel Seo Wordpress

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Tarafından Yazıldı

Blog sitelerinize ve web sitelerinize yazılar eklemek istediğiniz zaman başvuracağınız ilk yer şüphesiz ki WordPress’tir. Her türlü web sitesine yazı ekleme işinde kullanılan WordPress günümüzün en iyi içerik ekleme sistemi diyebiliriz. WordPress’de SEO uyumu oldukça önemlidir. Seo uyumunuz ne kadar çok ise yazı eklediğiniz sitenin de ön sıralara ilerleme hızı o kadar hızlı olacaktır.

WordPress yapı olarak çok basittir. Sitenize en son eklediğiniz yazıların özeti liste halinde site ana sayfasında gösterilir. Gösterilen başlıklara tıkladığınızda da yazının detayları karşınıza gelecektir.

WordPress Seo Eklentileri

WordPress gelişmiş bir sistemdir ve ayrıca oldukça karmaşıktır. Ama bazı eklentiler sayesinde siz de WordPress işlerinizi kolay bir şekilde yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bu eklentiler sizler için en iyi SEO uyumunu belirler ve sitenizin üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. Yazımın kalan kısmında sizlere yardımcı olabilecek WordPress Seo eklentilerini anlatacağım.

WordPress SEO by Yoast

Bu eklenti wordpress içinde yer alan en geniş eklentilerden birisidir. Teknik optimizasyon yönüyle ön plana çıkar ve oluşturduğunuz içeriklerin kaliteli olmasına yardım eder. Bu eklentide yer alan özellikleri kısaca listelersek; otomatik meta etiketleri ekleme ve ayarlama, XML site haritaları, sosyal medya uyarlaması, RSS optimizasyon vb. gibi birçok özelliği bünyesinde barındırarak WordPress işlerinizde size çok yardımcı olacaktır.

All – In – One SEO Pack

Bu eklenti ise WordPress’de sizler için otomatik bir şekilde arama motorları için meta etiketler üretir ve ayrıca başlıkları optimize eder. Bu eklentinin diğer bir özelliği ise kopya içerikleri önizler ve sitenizde kopya içerik bulundurmadığınız için siteniz hep üst sıralarda yer alır.

Seo Friendly İmages

Bu eklenti sayesinde sitenize eklemiş olduğunuz tüm resimlerinize otomatik bir şekilde alt başlık ve başlık öğeleri ekleyebilirsiniz. Resimler sitenizde önemli rol oynar. Google’da arama kısmında sitenize eklediğiniz resim ilk sıralarda yer alarak sitenize ziyaretçi çekebilir fakat resmin ilk sıralarda yer alması için de iyi bir resim açıklaması ve iyi bir alt başlığa ihtiyacı vardır. Bu işi en iyi şekilde Seo Friendly İmages eklentisi sayesinde yapabilirsiniz.

Daha detaylı yazı için tıklayın.

 

Yorum Yapın