Genel İnternet Teknoloji

Facebook Sayesinde Ücretsiz Wifi Noktaları Bulma

Tarafından Yazıldı

Teknolojik cihazların hayatımızın merkezine oturmasıyla internete ve sosyal medyaya olan bağlılığımız git gide artıyor. En büyük sosyal medya ağı ise en çok kullanıcıya sahip olan Facebook. Neredeyse hepimizim bir facebook’u var ve her geçen gün Facebook kullananların sayısı artmakta. Facebook’da güzel zaman geçirmek için ise internete ihtiyacımız var. Ama ne yazık ki Facebook uygulaması telefonlarımız için tam bir internet canavarı ve internet paketimizi hızlı bir şekilde bitirebiliyor. Bu durumda bizi wifi yöntemiyle internet kullanımına teşvik etmekte. Wifi sayesinde internet paketimizde yer alan internetimizi bitirmeden internette gezinebiliyor ve Facebook’ta güzel zaman geçirebiliyoruz.

Facebook uygulaması kullanıcılarına sunduğu yeni özelliğiyle çevrinizde yer alan şifresiz wifi ağlarını buluyor ve sizlerin ücretsiz bir şekilde internete bağlanmanıza yardımcı oluyor. Yazımın kalan kısmında sizlere Facebook mobil uygulaması sayesinde nasıl ücretsiz wifi noktası bulabileceğinizi anlatacağım.

Facebook Sayesinde Ücretsiz Wifi Bulmak

Facebook ücretsiz wifi uygulamasını kullanıcıların facebook’ta daha çok zaman geçirebilmeleri için geliştirdi. Bu uygulamanın işleyişi ise şu şekilde; konum servislerinize erişim sağlayan Faceboom uygulaması size bir harita açıyor ve çevrenizde yer alan ücretsiz Wifi ağlarını gösteriyor. Bu wifi ağlarının bulunduğu konuma yaklaşarak ücretsiz bir şekilde Wifi’a bağlanabilirsiniz.

Facebook ile Adım Adım Ücretsiz Wifi Bulmak

Yazımın kalan kısmında sizlere Facebook mobil uygulaması üzerinden nasıl ücretsiz Wifi bulabileceğinizi anlatacağım.

  • İlk olarak Facebook mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor.
  • Açtığınız uygulamada facebook’a giriş yapmadıysanız yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan üç çizgiye tıklayınız yani Daha fazla seçeneğine tıklayınız.
  • Daha fazla sekmesinde birazcık aşağılara indiğiniz Wifi Bul seçeneği karşınıza çıkacaktır ona tıklıyorsunuz.
  • Tıkladıktan sonra Facebook uygulaması konumunuza erişmek isteyecektir gelen uyarıya evet demeniz yeterli olacaktır.
  • Konum onayı verdiğinizde karşınıza bir harita gelecektir ve bu haritada ücretsiz wifi noktaları işaretlenmiş olacaktır bu noktalara yaklaşarak facebook ücretsiz wifi keyfinizi çıkarabilirsiniz ve internette doya doya hiçbir ücret ödemeden gezebilirsiniz. Ayrıca haritada çıkan wifi ağlarının isimlerini ve wifi bilgilerini de görebilmeniz mümkün.

Yorum Yapın