Genel Seo

Google aramalarında yazar profili

Tarafından Yazıldı

Google aramalarında nasıl yazar resmi gösteririz ?
Profiliniz herkesle paylaşılır olmalı.
Google’a ait yazarlık sayfasına gidin ve e-posta adresinizi Google’a kayıt ettirin.
Profilinize giriş yapıp, düzenleme modun da iken “Katkıda bulunduğu siteler” kısmına tıklayın. Açılan sayfada “Özel Bağlantı Ekle”e tıklayın. Üst kısma blogunuzun adını, alt kısmada blogunuzun ana sayfa linkini yazın ve kaydedin.Yine aynı sayfadaki “İş” bilgisine 2 ci listeki eklemiş olduğunuz maili ilk açılır menüden “E-posta”yı seçin ve ekleyiniz.
Google+ profilimizi blogumuza entegre edelim.Bu işlemi sırasıyla hemen yandaki linke tıklayarak Google+ profilimizin kodunu alıyoruz. Aldığımız kodu websitemize yerleştirelim.

İlk olarak yapmanız gereken;Header.php dosyasını açıyoruz </head> kodundan önce;

Google Plus linkinizi örnekteki gibi yapıştırın. Sağ tarafa da Profil isminizi tam yazın.
Kodları bozmadan yapmaya çalışın. Acele etmeyin. Şablon ve bloğunuzu kaydettikten sonra, sıra geldi yapılan işlemin test aşamasına.
Buraya tıklayın ve blogunuzun ana sayfa URL’sini yazarak, önizleme yapın.

Bütün Dediklerimi yaptınız Lakin hala resminiz çıkmıyor mu ?
Google Son Güncellemeleri ile plus sayfanızdaki resmi yüz tanıma sistemi olarak ayarlamış ve yüzünü saklayan resimleri google arama motoruda göstermiyor.
Yapacağınız tek şey yüzünüzün net bir fotoğraf ile değiştirmeniz değiştirdikten sonra maksimum 1 gün içerisinde google aramalarında yazar bilgileriniz ve yazar resmini yayınlandığını görüceksiniz.

Yorum Yapın