Genel İnternet

İnternetten Güvenli Alışverişin Yolu

Tarafından Yazıldı

İnternetten Güvenli Alışverişin Yolu

İnternet aracılığı ile artık tüm insanlar ihtiyaçlarını kısa süre içerisinde giderme şansına sahip oluyor. Fakat bilindiği üzere yalnızca olumlu değil olumsuz yanlarıyla da dikkat çeken internette ki tehlikeli alarmdan kaçınılması gerekmektedir. İnternetten alışveriş yapacak olan kişiler daha güvenli ortamlar eşliğinde yapması gerekir. Bunun içinde alışveriş tutkunlarının İnternetten Güvenli Alışverişin Yolu mutlaka bilmesi gerekmektedir. Mutfak alışverişinden kıyafete kadar hemen her bir ihtiyaç artık internet üzerinden giderilmeye çalışılırken internetten alışverişin tehlikeli yanları da gün yüzüne ne yazık ki çıkabiliyor.

internetten-guvenli-alisverisin-10-yolu-bilgiliadmin

İnternetten Güvenli Alışverişin Yolu

Güvenli Alışveriş İçin Yapılacaklar

Güvenli şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız ilk öncellikli olarak dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan birisi de sitenin SSL sertifikası var mı olduğudur. Sitenin SSL sertifikası neden bu denli önemli diye merak edenleriniz varsa daha çok alışveriş esnasında bilgilerin şifrelenmesini ve güvenlik koridorunun geniş çaplı şekilde oluşmasını sağlayan güvenlik sistemi olmasıdır diyebiliriz. Bu sayede bilgilerin çalınması da engellenmiş olacaktır.

internetten-guvenli-alisverisin-yolu-bilgiliadmincom

İnternetten Güvenli Alışverişin Yolu

 

Sanal Mağazalara Dikkat!

Genelde sanal mağazalar üzerinden alışveriş çok yapılmaktadır. Bu tür mağazalar aracılığı ile ihtiyaçlarını karşılamayı düşünen online kullanıcılar da anal mağaza telefonunu, adresini, elektronik posta adresini size veriyor mu yoksa daha gizli şekilde mi davranıyor dikkat etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda sanal kart oluşturarak da güvenlik açıklarını önlemeniz mümkün olacak. Bu sayede oluşabilecek sorunların üstesinden gelmiş olursunuz.

Güvenli Alışveriş konumuzu okuduğunuz için teşekkürler. Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa lütfen yorum olarak bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar

  • Önceden hiçbir siteye güvenilemiyordu ama artık gerçekten güvenli alışveriş siteleri çıktı rahatladık hocam.

  • İnternetten güvenli alışveriş yapmak gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Çok fazla dolandırılanlar var. Yazınız güvenli alışveriş için güzel bir bilgi olmuş. Teşekkürler.

  • sitenin SSL’i olup olmadığı , 3D secure’nin bulunup bulunmadığı , ve satıcının referansları olumlu olumsuz yorumları da çok önemlidir bunlara da dikkat edilmelidir.

  • ne olursa olsun internetten alışverişe pek fazla güvenmiyorum sonuçta kredi bilgilerimizi internete giriyoruz internet alemide tehlikeli bir yer sonuçta

    • hocam burada önlem olarak yapmamız gereken şey kredi kartı hangi bankaya aitse sanal kart oluşturmak olacak. Bu sayede kart bilgilerimiz biraz daha güvende kalacaktır. Gereken tüm önlemleri almalıyız. Dediğiniz gibi internet ortamı tehlikeli.

  • merhaba yazınızı okudum faydalı oldu güvenli alışveriş yolları bizler için çok çok önemli yoksa nasıl birşey önümüze çıkacak bilemeyiz.

Yorum Yapın