Genel

İphone’da Kişisel Erişim Noktası Nasıl Açılır?

Tarafından Yazıldı

İphone mobil cihaz sektöründe en önde olan firmalardan birisi. Belki de en iyisi. Dünya’da en çok satan akıllı telefonları üreten Apple markasının bir ürünü olan İphone cihazlarını 1 kere kullanan bir daha bırakamıyor desek yalan olmaz sanırım. Durum böyle olunca da birçok İphone kullanıcısının yardım almak istediği birçok konu oluyor. Bunlardan birisi de İphone’da kişisel erişim açma konusunda sıkıntıları olan bazı kullanıcılar bulunmakta yazımızın kalan kısmında sizlerle İphone cihazlarda nasıl kişisel erişim noktası açılır onu anlatacağım.

Kişisel Erişim Noktası Nedir?

Kişisel erişim noktası mobil cihazınızdaki interneti başka mobil cihazlarla paylaşmanıza yarar. Kısaca şöyle anlatmak gerekirse iki arkadaş oturuyorsunuz birinizde internet paketi var ama diğerinde ne yazık ki internet paketi bulunmuyor. Böyle bir durumda internet paketi olan kişinin olmayan kişiye internet paylaşmasına kişisel erişim noktası yardımıyla internet paylaşımı adı veriliyor. Bu şekilde interneti olmayan kişi de yanında yer alan internetli kişinin internetinden kullanarak internete erişim sağlayabiliyor.

İphone’da Kişisel Erişim Noktası Açmak

  • İphone’da ne yazık ki kişisel erişim noktası açmak için android cihazlardaki gibi alt menüye kısayol eklemeniz mümkün değil ama kişisel erişim noktası açmak o kadar da zor değil.
  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına giriyorsunuz ve hücresel verinin açık olup olmadığına bakıyorsunuz. Kişisel erişim noktası açmak için ilk önce telefonunuzdan hücresel veriyi aktif etmeniz gerekiyor.
  • 2. Olarak ayarlar menüsünde 4. Sırada yer alan kişisel erişim noktasına tıklayarak kişisel erişim noktasını aktif ediyorsunuz.
  • Bu yazıyı okuduğunuza göre kişisel erişim noktasını İphone cihazınızda ilk kez aktif edeceksiniz ve bu yüzden telefon kendiliğinden karışık bir şifre belirleyecektir. Kişisel erişim noktası kısmından kendinize yeni bir parola belirleyebilirsiniz.
  • Kişisel erişim noktasını açtığınızda İphone’unuz size wifi ve bluetooth özelliğini de açmanızı hatırlatacaktır. Alt menüden wifi ve bluetooth özelliğini de açmayı unutmayınız.
  • Artık İphone kişisel erişim noktası özelliğini açmış bulunmaktasınız. İnternete bağlanacak cihazın wifi özelliğini açarak internete bağlanabilir ve internette keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Yorum Yapın