Nasıl Yapılır ?

Kilitlenen iPhone Nasıl Kurtarılır?

Tarafından Yazıldı

Kilitlenen iPhone Nasıl Kurtarılır?

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus iPhone x kullanıcıları, herhangi bir durumda telefonları kilitlendiği zaman kilitlenen telefonu nasıl kurtulacaklarını bilmemektedir. Apple, iPhone ailesine her geçen gün büyük mektup her yıl bir kaç model ile geliştirerek kullanıcıların önüne sunmaya çalışmakta. Bazı kişiler, telefonları kilitlendiği zaman tek çare olarak cihazlarını sıfırlamak durumunda kalmaktadırlar. Bu durum, cihaz içerisinde bulunan tüm verilerin silinmesine, özel dosyaların kaybolmasına neden olmakta. Kim olursa olsun hiç kimse istemediği bir durumda cihazlarında bulunan birilerin kaybolmasını istemez. Bu nedenle bu yazımızda kilitlenen iPhone nasıl kurtarılır ona değinmeye çalışacağız.

iPhone X ve iPhone 8 Yeniden Başlatma

iPhone X ve iPhone 8 kullanıcıları telefonlarının kilitlenmeleri durumunda aşağıdaki adımları takip ederek cihazlarını yeniden başlatabilirler.

  • İlk adım olarak cihazlarınızın ses açma tuşuna basıp elinizi hemen geri çekin.
  • ikinci adam olarak ise cihazlarınızın ses kapama tuşuna hızlı bir şekilde basıp elinizi hemen geri çekin.
  • Yan tarafta bulunan açma kapama tuşuna basılı tutarak Apple logosu gelene kadar elinizi geri çekmeyin.
  • Apple logosunun gelmesi ile beraber cihazlarınızı bilgisayar üzerinden iTunes’a bağlayın. iTunes bağlantısı yapıldıktan sonra kurtarma modu gelene kadar ilk 2 işlemi sürekli tekrar edin.

iPhone 6, İPhone 6S, iPhone 7, iPhone 7 Plus Yeniden Başlatma

Yukarıda dile getirdiğimiz telefonların yeniden başlatma işlemi iPhone 8 ve iPhone X’den farklı olduğunu belirtmek istiyoruz.

  • İlk olarak telefonlarınızı iTunes üzerinden bilgisayara bağlayınız.
    Kullandığınız telefon serisinin önemi olmadan ses kısma tuşu ile açma kapama tuşuna aynı anda basıp 10 saniye kadar bekleyin.
  • Apple logosu gelene kadar devam edecek bu işlem sonucunda kurtarma modu karşınıza gelecek. Kurtarma modunu gelse dahi ellerimizi yandan çekmiyor, cihazımız açılana kadar basılı tutmaya devam ediyoruz. Bu işlerin yapılmasından sonra kilitli iPhone telefonlarının kolay bir şekilde açılarak yeniden başladıklarını görebilirsiniz.

Kilitlenen iPhone Nasıl Kurtarılır? sorusuna ilişkin internet üzerinde birçok programın yer aldığını görebilirsiniz. Bu işlemin ya da bu sorunun yazılımla çözümlenebilecek bir durumunun olmadığını, bu tür programların cihazları daha fazla zarar vererek virüsler kapmasına neden olabileceğini belirtmek istiyoruz. Cihazlarınızda karşılaştığınız sorunlarla ilgili herhangi bir program indirmekten kaçın. Aksi bir durumda cihazlarınıza meydana gelen sorunlardan ötürü Apple’ın garanti servislerinden yararlanamayacağınız da hatırlatmak istiyoruz.

Yorum Yapın