C# Genel Nedir ?

Öğrenilmesi Çok Zor ve İlginç Programlama Dilleri

Tarafından Yazıldı

Öğrenilmesi Çok Zor ve İlginç Programlama Dilleri

Merhaba Arkadaşlar, Bilgili Admin olarak sizlere Öğrenilmesi Çok Zor ve İlginç Programlama Dilleri ile alakalı bilgiler vereceğiz. Günümüz de çok kişinin öğrenmek için bir kere baktığı ve karışıklıktan dolayı vazgeçtiği programlama dillerine bir göz atalım ne dersiniz ?

1- Cow

İlk olarak sizlerle Cow Programlama dilinden bahsedelim. Öncelikle “Cow” kelimesinin Türkçe karşılığı “inek” anlamına gelmektedir. İşin en garip kısmı bildiğiniz gibi inekler “Möö” der. Saçmaladığımızı düşünüyorsunuz değil mi ? 2.satıra geçelim bize hak verin buyrun.

cow-programlama-dili-bilgiliadmin


Cow programlama dili
dil yeteneği üzerine kurgulanmış bir dildir. Kısacası normal dilden pek farkı yok desek yeridir çünkü bu programlama dilinde deminde bahsettiğim gibi “Moo” sözcüğünün farklı varyasyonlarını kullanmakta. Ve bunlar birer komut olarak görev yapmaktadır.

 

2- BrainFuck

Arkadaşlar bir çok araştırma yaptık BrainFuck bir türlü kelime anlamını bulamadık Türkçe karşılığı yok yani. Zaten sizde isminden anladığınız gibi ne kadar saçma bir programlama dili olduğunu anlamışsınızdır.Bu programlama dili 1993 Yılında Urban Müller tarafından geliştirilmiş bu programlama dili en küçük kapasiteli derleyici olarak tasarlanmıştır. Bu programlama dilinin yalnızda 8 adet komutu bulunmaktadır.

brainfuck-bilgiliadmin
BrainFuck dilini oluşturan 8 komutlar; > < + – . , [ ] Hello World çıktısını alabilmek için bu şekilde programlamanız gerekmektedir; ++++++++++[>+++++++>++++++++++>+++>+<<<<-]>++.>+.+++++++..+++.>++.<<+++++++++++++++.>.+++.———.——–.>+.>.

Arkadaşlar yazımızın sonuna geldik beğendiyseniz alt taraftan lütfen paylaşmayı ve aklınıza takılan soruları sormaktan kesinlikle çekinmeyiniz.

Yorum Yapın