Genel Seo

SEO Çalışmasının Günlük-Aylık Trafiğe Etkisi Nedir?

Tarafından Yazıldı

Merhabalar, yazımıza hoşgeldiniz. Bugün sizlere SEO Çalışmasının Günlük-Aylık Trafiğe Etkisi Nedir? ondan bahsetmek istiyorum.

SEO çalışması yaptırmak isteyen site sahiplerinin genel olarak SEO uzmanlarıyla karşı karşıya bıraktığı sorunlardan bir tanesidir. SEO uzmanları arama motoru olarak Google’a önem verirler. SEO çalışmalarını Google üstüne yaparak Google’daki sıralamayı yükseltmeyi hedeflerler. Google’ın başarı kriteri anahtar kelimedeki kaydettiği sıralamadır. Örnek vericek olursak webmaster diye aranan bir kelimeden günlük 150-200 hit alırken, sen oyuncak bebekten bahsedersen günlük 40-50 hitin ya olur ya olmaz. Ancak bu bahsettiklerinin özgün yazılar olması gerekmektedir. Hit kazanabilmen için bu şarttır.

Her ne kadar olursa olsun SEO uzmanları SEO yapılacak site için ziyaret garanti etmesede siten SEO sayesinde Google’daki aramalarda yükselmiş olacaktır.

Bunlar için gösterilecek olan maddeler şöyledir:

1- Google’daki tıklanma oranları

2- Anahtar kelimeden yola çıkarak aranma

Durum böyledir. Son olarak anahtar kelimelerden gelen ziyaretçi trafiğini öğrenmek için ise Adwords Keyword Tool’dan kolaylıkla sorgulayabilirsin.

Yorum Yapın