Genel

Steam 2018 Yaz İndirimleri

Tarafından Yazıldı

Steam 2018 Yaz İndirimleri

Dünyanın en büyük oyun portallarından birisi olarak gösterilen Steam, kullanıcılarına yüzlerce farklı kategoride milyonlarca ücretli ve ücretsiz oyun sunarak eğlenceli vakitler geçirmelerine olanak sağlamakta. Birçok kişi oyun dünyasına Valve tarafından geliştirilen Counter Strike ile başlamıştır. Counter Strike ile beraber büyük bir oyuncu kitlesi toplayan Valve, sahip olduğu kitle üzerinden para kazanabilmek adına Steam adında bir oyun dağıtım portalı oluşturdu. İlk etaplarda çok fazla oyun geliştirici olmamasından dolayı birkaç oyun dağıtımında bulunan şirket şu an için dünyanın en büyük ve en güvenilir oyun dağıtımını yapan yer olarak gösterilmekte. Bilindiği üzere popüler olan tüm oyunları hemen hemen hepsi ücretli olarak satılmaktadır. Oyunları ekonomik nedenlerinden ötürü alamayan kişiler indirim gelmesini ya da internete kaçak olarak düşmesini beklemekteler. Bunun bilincinde olan Steam, her yıl kullanıcılarına bazı oyunlarda kullanmaları için indirimler sağlayarak hayallerindeki oyunlara sahip olmalarını sağlamakta.

İndirim oranları ilk etaplarda %20 olarak belirlenirken günümüzde bu oranın %90’lara kadar artış yaptığını söyleyebiliriz. 100 liraya satılan bir oyunu indirim günü geldiğinde 5 liraya kadar alabilen kişiler, fırsatları oldukça iyi bir şekilde değerlendirmelerinden dolayı mutlu olmaktadırlar. Her yıl dediğimiz gibi sadece belirli dönemlerde indirimler uygulanmakta. Kış ayında ayrı bir indirim uygulayan şirket, bahar ayında farklı bir kampanya ile kullanıcıların karşısına çıkmakta. Her yıl yaz aylarında uygulanan İndirimin bu sene de geçerli olduğunu, Steam 2018 yaz indirimlerinin tarihinin bilirli olduğunu söyleyebiliriz. Valve genel olarak yapacağı indirimler hakkında hiçbir zaman önceden bilgi vermezdi. Bu yıl sıra dışı bir karara imza atan şirket, 2018 yaz indirimleri ne zaman başlayacağını twitter üzerinden duyurdu.

Steam resmi hesabından yapılan açıklamaya göre 2018 yılı yaz indirimlerinin 21 Haziran 2018 tarihinde başlayacağı duyuruldu. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeyen Valve, indirimin kaç gün süreci hakkındaki bilgileri ileri bir süreçte tekrardan dile getirecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl yaz indirimleri 13 gün sürdüğünü, bu yılda yapılacak İndirimin ortalama olarak 13 gün kadar sürebileceği ifade ediliyor. Konu hakkındaki gelişmeleri buranın altından duyurmaya devam edeceğimizi de hatırlatmak istiyoruz.

Yorum Yapın