Genel İnternet İpucu Nasıl Yapılır ? Nedir ?

Virüsten Nasıl Korunabilirim Detaylı Bilgi

Tarafından Yazıldı

Virüsten Nasıl Korunabilirim Detaylı Bilgi

Merhaba arkadaşlar, Daha önce sizler için başka konularımızda VİRÜS DEYİP GEÇMEYİN ve  BİLGİSAYARIMA VİRÜS BULAŞTI NE YAPMALIYIM?  Hakkında bilgiler vermiştik. Size yine Bilgili Admin olarak Virüsten Nasıl Korunabilirim Detaylı Bilgi vermeye devam edeceğiz.

Virüsten Nasıl Korunabilirim Detaylı Bilgi

 

  • Virüs bilgisayarınız ne kadar korumalı olursa olsun bir açık bulur ve sisteminize her an sızabilir. Nasıl mı?

Hemen anlatalım.  “ Virüs programı ve korunmak için gerekli tüm yazılımları bilgisayarınıza kurdunuz ama Bilgisayarınıza yine de virüs bulaşabilir.” O kadar korunmak için Güvenlik Programları kurdum niye halen virüs bulaşsın? Gibi sesler duymaya başladım. “  Neden mi halen virüs bulaşıyor dostum? Senin indirdiğin virüs programı atıyorum 26.02.2017 tarihine kadar tüm tanımlı veya benzeri virüsler için tasarlanmıştır. Yeni bir virüs çıkmıştır ortaya program bunu algılamaz çünkü o virüsü yazan ve yayan arkadaş o kadar mantıksız birisi değildir illaki düşünmüştür nasıl yedireceğini.  Bu kısımda sizin elinizde olan şey ise virüs Programı’nızın güncelleştirmelerini kontrol etmeniz gerekmektedir.”

 

Size birkaç öneride daha bulunayım. Bilgisayarınız yavaş yani ağır çalışmaya başladıysa;

  • Combofix programını indirip kurun ve çalıştırın. ( Kısa süre içerisinde size Combofix Programının Kullanımını Anlatacağım. )
  • Junkware Removal Tool ( Kısa süre içerisinde Junkware Removal Tool programını da sizler için program kullanımını anlatacağım. )

Evet, bir sonraki konumuzda görüşmek üzere. Bilgili Admin.

Yorumlar

  • Günümüzde bilgisayarlarımızın ve telefonlarımızın başına bela olan bu virüs belasından korunma yollarını çok iyi anlatmışsınız.Bu güzel yazı için çok teşekkür ediyorum.

    • Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize hocam. Aklınıza takılan bir şey olursa iletişim kısmından Ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın