C# Genel Visual Studio

Visual Studio C# Herhangi bir Sayının Katlarını Sıralamak

Tarafından Yazıldı

Merhaba arkadaşlar, Bugün Sizlere Visual Studio Programı yardımıyla C# ( Console Application )

Visual Studio C# İle Herhangi Bir Sayının Katlarını Sıralama

. Visual Studio Kategorimiz yeni açıldı. İsteklerinizi iletişim kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Herhangi bir sayının katlarını sıralamak için gerekli kodlar sayesinde C# programı yardımıyla işleminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Klavyeden girilen herhangi bir sayının katlarını sıralamak için ;

[code language=”css”]</pre>
using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; using System.Threading.Tasks; namespace ConsoleApp9 { class Program { static void Main(string[] args) { int sayı, sayaç; //tanımlama sayaç = 0; // sıralamaya 0’dan başlar. Bu değeri 3 yaparsanız 4ün katlarını sıralarken 0 yazma direk 4’den devam eder. sayı = int.Parse(Console.ReadLine()); // kullanıcıdan sayı girmesini istiyoruz. while (sayaç < sayı) // while döngüsü sonsuz döngüdür.Bu döngü sayesinde sonsuz sıralama yapabiliriz. { if (sayaç % 4 == 0) // % 4 kısmını hangi sayının katlarını sıralamak isterseniz 4 sayısını değiştirmeniz yeterli olacaktır. örnek if ( sayaç %10 == 0) şeklinde. Console.WriteLine(" 4un katları =" + sayaç.ToString()); // Buraya sayının katlarını sıralarken sayının yanına yazdırmak istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. sayaç++; } Console.WriteLine("bitti"); // işlem bittikten sonra en alta bitti yazar. Değiştirebilirsiniz. Console.ReadKey(); // bitti yazısını gördükten sonra herhangi bir tuşa basarsanız direk çıkış yapar. } } } [/code]

Kodlarını kullanmanız yeterli olacaktır. Kodlar içerisinde //şeklinde olan kısımlar açıklama metnidir dikkate almanızı tavsiye ederim. // işaretli kısımları silebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa iletişim kısmından veya yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  • Tam aradığım kod admin çok sağol. %4 yazan kısmı değişince oraya yazdığımız sayının katlarını değiştiriyor sanırım

    • rica ederiz hocam görevimiz. Hasan hocam %4 kısmını dediğiniz gibi değiştirirseniz örneğin %500 yazarsanız oraya yazdığınız sayının katlarını sıralamaya başlar ekstra bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

Yorum Yapın