Genel Wordpress

WordPress Kategori Oluşturma İşlemi

Tarafından Yazıldı

WordPress Kategori Oluşturma İşlemi

Günümüzde artık daha da fazla yaygınlaşmaya başlayan açık uçlu kaynak kod wordpress ile ilgili olarak kullanıcılarda bir takım bilgileri en iyi şekilde öğrenmek istiyor. Yeni yazılan bir makalenin nasıl kategoriye dahil edileceğini öğrenmiş olacaksınız. Yazıyı nası kategori ile yayınlanacağını bilmeyen kişiler için işin aslının da son derece kolay olduğunu söylemek mümkündür.

WordPress Kategori Oluşturma Anlatım : 

Karşınıza ilk olarak çıkacak olan ana sayfaya yönelerek kategori isminizin ad bölümüne ise url uzantınızı “Kısa isim” alanına yazıp ardından Yeni Kategori Ekle tuşuna basarak kategorinizi çok kolay bir şekilde de oluşturmaya başlayabilirsiniz. Üstelik wordpress alanında kategori ekleme işlemlerini yapan kişiler dilerlerse eklemiş olduğu alanı düzenlemek ve görüntülemek içinde hemen  Görünüm >> Menüler kısmından tüm bu işlemleri de sorunsuz şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. WordPress Kategori Oluşturma son derece kolay olduğundan dolayı da artık hiçbir şekilde zorluk yaşamayacak ve tüm bu işlemleri de basit adımlar eşliğinde gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız.

yenikategori

Yeni Kategori

Özellikle bu gibi ortamlarda yapılacak olan eklentiler doğal olarak eklemiş olunan içeriklerin de okunmasına en iyi şekilde zemin hazırlamaya yardımcı olacaktır. Üstelik kategori oluşturmanın yanı sıra wordpress kullanıcıları dilerlerse alt kategori oluşturma eylemini de kolay yoldan gerçekleştirebilir. Eğer ki sayfalar arası bir alt kategori oluşturmak istenirse o zaman Kontrol Panel–>Sayfalar–>Yeni Ekle yoluna başvurarak hemen sayfa da yeni bir alt kategori oluşturmuş olacaksınız.

yenikategoriekle

Yeni Kategori Ekle

Yorum Var

  • WordPress ile yeni tanışan arkadaşlar için gayet güzel ve açık anlatmışsınız. Bilgiler için Teşekkürler.

Yorum Yapın