Seo

Yerel İşletmeler için SEO Nasıl Yapılmalı?

Tarafından Yazıldı

Yerel İşletmeler için SEO Nasıl Yapılmalı?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefon kullanım oranları artmış, gün içerisinde birçok kişi internet üzerinden merak ettiklerini bilgisayarlar yerine telefonlardan aramaya başlamışlardır. Mobil telefonlar üzerinden yapılan aramalarda daha çok bölgesel sonuçların liselendiğini görmekteyiz. Belgesel olarak hizmet veren bir işletmeye sahipseniz, Local SEO çalışmaları ile, işletmenizin prestijini, marka değerini kolaylıkla yükselterek ticari anlamda büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bugün, bu yazımız içerisinde Yerel İşletmeler için SEO Nasıl Yapılmalı? Sorsana kısa da olsa cevaplar vermeye çalışacağız. Yerel işletmeler için yapılması gereken SEO çalışmaları;

Yapılandırılmış Veri

Yapılandırılmış veri sistemini kullanmak yerel işletmelerin SEO çalışmalarının ilk adımını oluşturmaktadır. Kullanılan internet sitesinin kod yapısı üzerinden Google’a işletme olduğunuzu ancak yapılandırılmış veriler üzerinden gönderebilirsiniz. Bu konuda schema.org adresinden destek alabilir, yapılandırılmış veri sistemlerini nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.Yapılandırılmış veri sistemleri ile Google’a iletişim bilgilerinizi, adresinizi, çalışma saatlerinizi, posta kodunuzu, harita üzerinden işletme adresinizin enlem ve boylam bilgilerini, telefon numaralarınızı rahat bir şekilde gönderebilirsiniz.

Google My Business

Google tarafından tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan en değerli araçlardan birisi de Google My Business’tir. Bu servisi kullanabilmek için herhangi bir internet sitesi sahip olmanıza gerek yoktur. Haritalar üzerinden işletmenin konumunu bildirerek işletmeye ait verileri bu bölümden istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Başta local mobil aramalar olmak üzere her türlü tarayıcı aramalarında Google My Business verilerinin üst sıralarda yer aldığını görebilirsiniz. Gerekli alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra harita üzerinde belirtilen adrese bir doğrulama mektubu gönderen Google, mektup içerisinde yer alan doğrulama kodunu sisteme giren kişilerin verilerini ilk sıralara kadar taşımaktadır.

Yerel İşletmeler İçin SEO çalışmaları sırasında site hızının oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Sayfa hızı yüksek olan internet sitelerinin doğal bir SEO çalışması ile rakiplerine oranla ilk sırada yer aldıklarını görebiliriz. İnternet sitenize yük bindirecek HTML, CSS, JavaScript dosyalarını sıkıştırarak küçültmeniz gerekmektedir. Bu gibi işlemleri Cache eklentileri ile oldukça kolay bir şekilde yürütebileceğini, bu konuda oldukça başarılı sistemlerin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yapın