Nasıl Yapılır ?

YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Tarafından Yazıldı

Google tarafından 2005 yılında satın alınan YouTube, dünyanın en büyük çevrimiçi videolar sunan servisi olarak gösterilmekte. Bu platform üzerinden müzik,film, dizi, belgesel, çizgi film, eğitici videolar ve canlı yayınlar kullanıcılara sınırsız bir şekilde sunulmuş olup kesintisiz bir şekilde izlemelerine olanaklar sağlanmakta. YouTube kullanıcılarının büyük bir bölümünün mobil uygulamalar üzerinden giriş yaptıkları gözlemlenmiştir. Mobil uygulama üzerinden giriş yapan kullanıcılar, dinlemek istediği bir müziği sadece ekran açıkken uygulama üzerinden dinleyebilmekte. Bir mesaj gelmesi durumunda, sosyal medya hesaplarını kontrol edilmesi durumunda arka plana alınan YouTube müzik dinleme işine son vererek kendisini kapatmakta. Bu durumdan oldukça sinir olan birçok kişi YouTube’u arka planda nasıl çalıştırabileceklerini merak etmekteler. Bu yazımız içerisinde, alternatif çözüm önerileri ile birlikte bu konunun nasıl çözümlenebileceğini dile getirmeye çalışacağız.

YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip telefonlar, uygulama mağazası içerisinde bulunan alternatif programlar ile YouTube videolarını arka planda istedikleri şekilde oynatabilmekteler. Uygulama mağazası içerisinde yer alan FireTube adlı uygulamayı indiren kişiler, youTube videolarını arka planda istedikleri şekilde oynatabilmekte. FireTube uygulamasının tamamen yasal çerçeveler üzerinden geliştirildiğini bu nedenle Google Play Store içerisinde söyleyebiliriz. Bunun dışında sizlere Google Play içerisinde yer almayan uygulama indirmenizi tavsiye eden kişilerin tavsiyelerine kesinlikle kulak asmayınız. Bak uygulamalar akıllı telefonlarınıza virüsler ulaştırarak kişisel bilgilerinizin güvenilir ellere teslim edilmesine neden olmakta. FireTube Şu an için sadece Android üzerinden indirilebilir olduğunu da belirterek uygulamanın şu an için İOS sürümünün bulunmadığını hatırlamak isteriz.

APK paylaşım tarzı bir şeyin İOS üzerinde olmamasından dolayı birçok uygulama geliştiricisi YouTube için yazılım geliştirmemekte. Bundan dolayı şu an için YouTube videolarını arka planda oynatma servisi İOS için aktif olmadığını söyleyebiliriz. Yakın zamanda YouTube Red adı altında, bu servis üzerinden YouTube videolarını yasal bir şekilde oynatabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Bununla birlikte son zamanlarda WhatsApp ile YouTube arasında yapılan anlaşmalar sonucunda da WhatsApp üzerinden gönderilen videoların uygulama üzerinden açtırmayıp WhatsApp penceresinde oynatılmasına izin vermektedir. Bu gibi alternatif çözüm yöntemleri ile YouTube videolarını arka planda oynatabilirsiniz.

Yorum Var

  • Bilgisayarda Chrome da arka planda veya ekranın bi köşesinde video oynatmak isteyenler Open in Floating for Youtube eklentisini kurabilirler. Alternatifleride var ancak en iyi gördüğüm buydu.

Yorum Yapın