Genel Seo

Adım Adım Hit Arttırma Yöntemleri

Tarafından Yazıldı

1.  Kendinizi kullanıcının yerine koyun

Google kullanıcı deneyimini ölçer. Ziyaretçileri memnun tutarak sıralamanızı iyileştirebilirsiniz. Kendinizi ziyaretçilerin yerine koymak bir çok yönden daha iyidir.  Bunu yapmak seoya düşündüğünüzden daha çok etki eder.

2. Çekici başlıklar girin

Ziyaretçilerin sitenize girişini etkileyen bir diğer şey ise başlıklardır. İçerik çok iyi olsa bile başlık kötüyse içeğiniz değerini kaybedicektir.  İçeriğinizin değer görmesi için başlık seçerken daha dikkatli olun.

3. Uzun makaleler ve veri İşaretleme

Google’ın kısa veya uzun makaleyi daha çok sevme gibi bir huyu olduğunu düşünmüyorum. Makalenin hit alması için nitelikli olması daha iyi olacaktır. Html’nize veri işaretleme yaparak kaliteli içeriğinizi Google’da belirginleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

4. Site hızınızı iyileştirin

Site hızının iyileştirilmesi ziyaretçi memnuniyetini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda google sıralamanızı da doğrudan etkiler.
Hız testi aracı: PageSpeed ​​Insights

5. Mobil girişlere önem verin

Hız dışında siteniz akıllı telefonlar için doğru yapılandırılmamışsa, Google sıralamanız diğer sitelere göre daha düşük olacaktır. Google mobil hataların sıralamanızı düşürdüğünü onaylıyor.

Mobil hatalar nedir?

  • Ziyaretçileri yanlış mobil URL’ye yönlendirme
  • Belirli telefonlarda çalışmayan videoları çalıştırmak (İphone’da Flash video gibi)
  • Zor kapanan Popup pencereler
  • Çok küçük butonlar veya fontlar

Google normal sitelere göre responsive siteleri daha çok sever. Ancak bazı büyük firmalar da dahil çoğu site hala responsive değildir. Yinede kullanıcılara iyi bir mobil deneyim sağlamak şarttır.

Yazınıza aldığınız backlinkler sıralamanız için en önemli faktörlerdendir. Ancak Backlink aldığınız siteler yazınızla ilgili veya benzer olmalıdır. Gereksiz backlinkler sitenize zarar verebilir. Verdiğiniz backlinke giren kullanıcı aradığını bulamayınca sitenizi hızla terkedicektir. Buda sitenizin ziyaret süresini kısaltıcaktır.

Backlink almak için forum, site yorumları, sosyal sitelerde paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak kullanıcın ilgisi dahilinde olmalı.

Yorum Yapın